В деня на Съединението, Стилиян Петров и неговата фондация показаха, че българите са обединени и съпричастни с хората с тежката диагноза рак. Националният стадион Васил Левски беше изпълнен с хора, дошли да покажат, че проблемите на хората с онкологични заболявания не само техни, а на цялото общество. Благотворителният мач и инициативата на Фондация „Стилиян Петров“, подкрепя болници и организации, борещи се с онкологични заболявания. Средствата събрани от събитието ще бъдат разпределени между здравни заведения, които помагат на хората с тежката диагноза.

В благотворителния мач участваха носителят на Златна топка Христо Стоичков, световни и европейски шампиони като Димитър Бербатов, Красимир Балъков, Рой Кийн, Хенрик Ларсон, Неманя Видич, Юри Джоркаеф, Гарет Бари, Гайска Мендиета, Луис Гарсия, Гари Кейхил, Джо Коул, Шей Гивън, Ашли Йънг и други любимци на милиони фенове по света.

Разберете повече от репортажа на Code Health TV

Мачът започна след живо изпълнение на химна на Република България, което беше и „подарък“ за всички българи в Деня на Съединението. Димитър Бербатов вдигна цялата публика на крака още в 4 минута с брилянтата си игра на терена и първия гол за мача.

В подкрепа на Петър Хубчев, който не успя да вземе участие в мача, заради тежка онкологична диагноза, мачът бе прекъснат в 5 минутата и всички играчи и зрители с ръкопляскания, показа подкрепата си към футболиста. Не случайно беше прекъсването точно на 5 минута, защото Хубчев винаги играе с номер 5!

Президентът Румен Радев, адмирира идеята на Стилиян Петров да направи този благотворителен „Мач на надеждата“, за да видят хората със заболявания, че не са сами. Изказа и съболезнования към семействата на хората, загубили живота си при тежките наводнения в района на Царево.

Пред камерата на единствената здравна телевизия в България, Code Health TV, Николай Диковски, който в момента се бори с рака, каза че това не е смъртна присъда и всеки трябва да вярва, че може да се справи! Силата на духа не трябва да се губи, а напротив, защото истинските хора, като Стилиян Петров, показват на всички, че борбата винаги си заслужава. Председателят на Столичен общински съвет, Георги Георгиев също сподели своята подкрепа към хората с онкологични заболявания, които не трябва да губят вярата си, защото цялото общество е с тях.

В средата на първото полувреме футболисти и фенове получиха още една изненада от организаторите. Орлин Павлов, Любо Киров и Владимир Ампов – Графа, излязоха на „зеления килим“ и изпълниха песента „Заедно“ – символ на обединението на футболистите от цял свят и българския народ.

Приятелската среща завърши с резултат 3:3, но по-важното беше как световните футболни легенди, показаха уважението си към Стилиян Петров, който игра по едно полувреме и в двата отбора. Силата и вярата на този човек, справил се с диагнозата левкемия, зарази всички дошли на националния стадион и показа, че подкрепата и надеждата са най-важни за хората с онкологични заболявания!