С използването на този сайт, вие се съгласявате с Общите условия.
Приемам
CodeHealthCodeHealthCodeHealth
  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики
  • Събития
    • Бал на Лекарите
    • Национално турне на здравето
  • TV
    • LIVE
    • Предавания
    • Програма
    • Репортажи
    • Покритие
    • Реклама
  • Говорим с кмета
Известия Show More
Големина на шрифтаAa
CodeHealthCodeHealth
Големина на шрифтаAa
  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики
  • Събития
    • Бал на Лекарите
    • Национално турне на здравето
  • TV
    • LIVE
    • Предавания
    • Програма
    • Репортажи
    • Покритие
    • Реклама
  • Говорим с кмета
Последвай ни
Новини

МЦ „ПЕНТАГРАМ“ откри новата си сграда

Сподели
Време за четене: 4

Прегледите ще се провеждат на 4 и 5 юли 2025 г. (петък и събота) 

Новата сграда на Очна клиника и МЦ „ПЕНТАГРАМ“ беше официално открита в събота, 28 юни 2025 с тържествен водосвет, отслужен от Врачанския митрополит Григорий 

Новата сграда на Очна клиника и МЦ „ПЕНТАГРАМ“ беше открита с тържествен водосвет, отслужен от Негово Високопреосвещенство Врачанския митрополит Григорий, на 28 юни 2025 г. (събота). със стилна церемония в София. 

Лентата прерязаха управителят и основател на очната болница д-р Веселин Даскалов и съпругата му д-р Констанца Тошева, която завежда едно от най-големите направления в МЦ „ПЕНТАГРАМ“ – „ПЕНТАГРАМ Женско здраве“. 

Гостите на стилното тържество се насладиха на изпълненията на оперната прима Гергана Николаева и струнният квартет КласикАрт. Дерматологът д-р Димитър Нинов, който е участвал в основаването на медицинския център преди 13 години, изпълни за гостите „На многая лета“.

„Построяването на тази нова, модерна сграда за мен е една сбъдната мечта“, призна д-р Даскалов по време на церемонията. Той сподели, че идеята за нея е възникнала преди около 10 години, когато е видял, че старата вече е тясна за амбициозния му екип. 

Водещ на церемонията беше журналистът Ники Кънчев, който сподели, че освен професионални, има и персонални наблюдения от работата на Очна клиника „ПЕНТАГРАМ“ и лично от д-р Даскалов, който преди няколко години е върнал зрението на неговата майка. 

Новата сграда на Очна клиника и МЦ „ПЕНТАГРАМ“ е 6-етажна с обща застроена площ  3000 кв м. В нея се предлага цялостна грижа за очно здраве – от прецизна диагностика с най-ново поколение апаратура до ефективно консервативно, хирургично и лазерно лечение на разнообразни очни заболявания.

Разполага с модерен операционен блок с четири операционни зали, анестезиологичен кабинет, зала за предоперационна подготовка и следоперативен престой. Специализираните диагностични и функционални кабинети са оборудвани с последно поколение апаратура, позволяваща прецизна диагностика и лечение на акомодационни нарушения, катаракта, глаукома, отлепване на ретината, вътреочни кръвоизливи и чужди тела в окото. 

В медицинския център към клиниката функционират кабинети по Офталмология, Акушерство и гинекология, Ендокринология и Кардиология. Болницата разполага с добре оборудвана собствена лаборатория. За пациентите ще има и подземен паркинг.

По повод откриването на новата сграда на Очна клиника и МЦ „ПЕНТАГРАМ“ на 4 и 5 юли 2025 г. в нея ще се провеждат безплатни очни прегледи. В петък те ще бъдат от 9:00 до 17:30 ч., а в събота от 9:00 до 13:00 ч. Прегледите ще включват измерване на зрителната острота, оглед на очното дъно и измерване на вътреочното налягане. При установяване на проблем пациентите ще бъдат насочени за допълнителни изследвания и лечение. Необходимо е предварително записване на тел. 0700 911 91.

„Повечето безплатни прегледи се организират в работни дни, което изключва от тях работещите хора. Затова решихме единият от дните да бъде събота и по този начин да дадем възможност и на по-активните граждани да се възползват“, обясни д-р Даскалов.

ТАГОВЕ:МЦ Пентаграмочна клиникаПентаграм
Няма коментари Няма коментари

Вашият коментар Отказ

Трябва да влезете, за да публикувате коментар.

Европа спешно се нуждае от иновативни и устойчиви здравни системи

Нов доклад, публикуван като част от „Състоянието на здравеопазването в ЕС“, показва,…

Фондация “Димитър Бербатов” започна да приема номинации за 18-ите Годишни награди „Успелите деца на България“

От 8 декември 2025 г. до 23 януари 2026 г. за членове…

Как да имаме здравословен и дълъг живот?

Как да живеем по- дълго и в добро здраве? Това е въпрос,…

Стартира инициативата „С грижа за учителите“, продължение на „Национално турне на здравето“

Тази година „Национално турне на здравето“ организирано от CodeHealth постави началото на идеята…

Супер напитки за студените дни

В студените дни всеки от нас има нужда от сгряваща напитка, която…

Вижте повече

лазерен център
TopЗдраве и красотаНовиниРубрики

Лазерен център TS Laser Center

здраве и красота
Здраве и красотаНовиниРубрики

Пътят към самочувствието минава през Esculpta

дари знание
TopНовиниСоциална отговорност

„Дари знание“ – сплотява деца, учители и доброволци

TopНаправено в раяНовиниПредавания

„Направено в рая“ – вече и онлайн

НОВИНИ

  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики

ТЕЛЕВИЗИЯ

  • На живо
  • Програма
  • Репортажи

СЪБИТИЯ

  • Code Fashion Awards
  • Code Fashion Runway

ГЛЕДАЙ

  • Предавания
  • Рубрики
  • Репортажи
  • Интервюта
  • Препоръчани

БЪРЗИ ВРЪЗКИ

  • За Нас
  • Реклама
  • Контакти
  • Покритие
  • Общи Условия
Facebook Instagram Youtube Tiktok

©2025 CodeMedia Group | Всички права запазени.

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?

Not a member? Sign Up