Ден след като Министерски съвет одобри създаването на „Многопрофилна болница за активно лечение „Мама и Аз“ служебното правителство направи крачка назад и отмени своето решение. Това съобщиха от правителствената пресслужба.
“По-рано днес премиерът Димитър Главчев разпореди незабавната отмяна на правителственото решение и заяви намерение да бъде потърсена отговорност на хората, които са го предложили за разглеждане. Министър-председателят ще поиска също писмени обяснения от министъра на здравеопазването за фактите и обстоятелствата по случая”, съобщават от МС.
Припомняме, че идеята беше лечебната дейност на “Многопрофилна болница за активно лечение „Мама и Аз“ да се реализира по 39 медицински специалности, в 30 клиники и отделения с общо 413 легла, отделения без легла и лаборатории за диагностика и лечение на лица както от 0 до 18 години, така и над 18 годишна възраст. Инвеститорът пък беше заявил готовност за изграждане на многопрофилната болница в срок до 48 месеца от решението на Министерския съвет за одобряване създаването на лечебното заведение за болнична помощ.