С използването на този сайт, вие се съгласявате с Общите условия.
Приемам
CodeHealthCodeHealthCodeHealth
  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики
    • Говорим с кмета
  • Събития
    • Бал на Лекарите
    • Дискусия за здраве
    • Health and Beauty Expo
  • Национално турне на здравето
  • TV
    • LIVE
    • Предавания
    • Програма
    • Репортажи
    • Покритие
    • Реклама
Известия Show More
Големина на шрифтаAa
CodeHealthCodeHealth
Големина на шрифтаAa
  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики
    • Говорим с кмета
  • Събития
    • Бал на Лекарите
    • Дискусия за здраве
    • Health and Beauty Expo
  • Национално турне на здравето
  • TV
    • LIVE
    • Предавания
    • Програма
    • Репортажи
    • Покритие
    • Реклама
Последвай ни
Новини

Клуб „Млад Онколог“ организира XIII международна среща на тема „DEEP DIVE IN ONCOLOGY – PRECISION, PREDICTION AND PROGRESS“

Сподели
Време за четене: 3

Специално за форума в България пристигат международно признати гост-лектори от седем държави от Европа и Азия

В периода 15 – 17 май 2026 г. в хотел Hyatt Regency Pravets Клуб Млад Онколог организира XIII международна среща на тема „Deep Dive In Oncology – Precision, Prediction andProgress“. Партньори на конференцията са Chinese European Alliance of Oncology и Balkan Investigational Network of Oncology (BINO).

Събитието ще събере български и международни специалисти, които ще обсъдят новите терапевтични възможности, развитието на персонализираната медицина, ролята на биомаркерите, приложението на изкуствения интелект и значението на мултидисциплинарната грижа за пациентите с онкологични заболявания.

Научната програма предвижда няколко сесии, във фокуса на които ще са ракът на белия дроб, ракът на гърдата, колоректален карцином, рак на простата, на стомаха и др. Специално внимание ще бъде обърнато на лъчетерапията при мозъчни и чернодробни метастази. Сред акцентите в програмата са още интерактивен туморен борд с участието на водещи експерти, специализиран уъркшоп по патология за рака на белия дроб, както и симпозиуми, посветени на персонализацията на лечението при различни онкологични заболявания и разглеждане на клинични случаи от реалната практика.

Конференцията ще постави специален акцент върху младите онколози и обмена на практически опит чрез интерактивна панелна дискусия. В рамките на събитието ще се проведе и постерна сесия, която ще даде възможност за представяне на научна работа и клинични наблюдения от специалисти в областта на онкологията.

В събитието ще участват над 200 медицински специалисти от цялата страна, от които 55 лектори. Форумът привлича и силно международно участие на 15 гост-лектори от седем държави – Германия, Австрия, Белгия, Италия, Португалия, Гърция и Китай. 

„В рамките на два динамични дни млади специалисти и водещи български и международни експерти ще се срещнат в един наистина мултидисциплинарен форум, обединяващ медицинска онкология, лъчетерапия, хирургия, онкохематология, патология, рентгенология, нуклеарна медицина, гастроентерология и др. Научната програма ще насочи вниманието към съвременните системни и таргетни терапии, напредъка в прецизната лъчетерапия и радиохирургия, механизмите на терапевтична резистентност и ролята на имунната система, както и нарастващото влияние на молекулярната диагностика, биомаркерите и изкуствения интелект при клиничните решения. Темата на срещата „Deep Dive In Oncology – Precision, Prediction and Progress“ отразява общия ни ангажимент да разбираме все по-задълбочено биологията на туморните процеси и да превръщаме научния напредък в реална полза за пациентите“, каза д-р Росица Кръстева, председател на Клуб Млад Онколог и началник на Онкологичния център в МБАЛ „Уни Хоспитал”.

ТАГОВЕ:биомаркериизкуствен интелектМлад Онкологперсонализирана медицина
Няма коментари Няма коментари

Вашият коментар Отказ

Трябва да влезете, за да публикувате коментар.

Министър Ивкова участва в редовно заседания на Съвета на министрите на здравеопазването на държавите членки на ЕС

Министърът на здравеопазването г-жа Катя Ивкова участва в редовно заседание на Съвета…

European Transplant Games 2026 започва на 21 юни в Арнем

Отборът на България, който ще участва в надпреварата е от 16 атлети…

За поредна година CODEHEALTH TV е финалист на годишните медийни награди

Единствената българска здравна телевизия и платформа – CodeHealth TV, за поредна година…

Ваксини срещу менингит и модерни терапии срещу хепатит D влизат в актуализирано фармако-терапевтично ръководство по инфекциозни болести

От днес е в сила актуализирано фармако-терапевтично ръководство (ФТР) по инфекциозни болести.…

Депутати предлагат достъп до 112 чрез СМС или приложение без регистрация

Достъпът до спешния телефон 112 да може да се осъществява чрез кратки…

Вижте повече

Новини

Забраняват разкриването на болници у нас до утвърждаване на нова Здравна карта

проф. Шишков
Новини

Спасиха трима пациенти с напреднал рак на бъбрека

Новини

Д-р Енджи Касабие казва „Не“ на диетите!“

Новини

Рискови фактори, диагностика и лечение на рака на панкреаса

НОВИНИ

  • Новини
  • Здраве
  • Природни продукти
  • Рубрики

ТЕЛЕВИЗИЯ

  • На живо
  • Програма
  • Репортажи

СЪБИТИЯ

  • Code Fashion Awards
  • Code Fashion Runway

ГЛЕДАЙ

  • Предавания
  • Рубрики
  • Репортажи
  • Интервюта
  • Препоръчани

БЪРЗИ ВРЪЗКИ

  • За Нас
  • Реклама
  • Контакти
  • Покритие
  • Общи Условия
Facebook Instagram Youtube Tiktok

©2026 CODE Media Group | Всички права запазени.

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?