Стани абонат

Създай своя акаунт още днес.

spot_img

― РЕКЛАМА ―

Рискови фактори за здравето

Световната здравна организация (СЗО) определя здравето като „състояние на пълно физическо, психическо и социално благополучие, а не просто отсъствие на болест или недъг“ (World...
HomeTopКак работи хомеопатията? Митове и реалност

Как работи хомеопатията? Митове и реалност

В наши дни все повече хора се насочват към алтернативната медицина. Ето защо поканихме Мая Аврамова в рубриката „Алтернативно здраве“, от която да научим повече за принципите на хомеопатията, за стомашно-чревното здраве и ползите от пробиотиците за нашия „втори мозък“ – стомахът. Какво представлява хомеопатията? Дали тя е само мит или реално ефективен метод за лечение? 

Гледайте интервюто на Силвия Чалъкова с Мая Аврамова, Холистичен терапевт и натуропат. Мая Аврамова прилага цялостен подход за подобряване на здравето, като се стреми да открива причините за заболяванията, чрез познание на тялото, ума и духа на човека. Вярва в подпомагането на здравето чрез натурални и природни средства. Водещ е на инициативата „Холистично училище за бременни“.

В рубриката Мая Аврамова дава ценни отговори на въпроси, като: Какви са основните принципи на хомеопатията? Как разреждането усилва ефективността на субстанцията? Кои са най-честите случаи, при които хомеопатията дава добри резултати? Как може да бъде съчетана с традиционната медицина? Как успешно може да се използва в справянето със стреса, безсънието, алергиите и храносмилателните проблеми? Митове и истини  за хомеопатията. За чревното здраве като ключов фактор за цялостното физическо и психическо благополучие. 

Влиянието на пробиотиците върху цялостното ни здраве

Всички чуваме в последните десетилетия, че пробиотиците са много важни за нашия имунитет, чревен баланс, облекчаване на стомашния дискомфорт, но не всички пробиотици са на нужното ниво и разработка, за да постигнат реално описаните цели. Какво отличава пробиотиците ПроЛакт, които използват технологията NextGen Microencapsulation? Защо те действително работят? Как те достигат до червата в активна форма? На тези и още много въпроси отговаря Мая Аврамова.