Днес 7 април е Световният ден на здравето и професионален празник в България на здравния работник. Отбелязва се от 1948 г. по инициатива на Световната здравна организация.
Всяка година на този ден обръщаме внимание на глобален здравен и социален проблем, който засяга цялото общество. Акцента го поставя Световната здравна организация /СЗО/ върху приоритетна тема, с която е ангажирана.
Темата на 2025 година е „Остаряване и здраве: Доброто здраве добавя живот към годините“.
Здравето не е просто отсъствие на болест – то е пълноценно благополучие: физическо, ментално и социално. Днес, когато светът отбелязва Световния ден на здравето, ние в Code Health ви напомняме, че:
– Вашето здраве е наша мисия,
– Профилактиката е по-силна от лечението.
Здравето е инвестиция, която правим всеки ден – не само на 7 април, затова:
-Движете се повече; Хранете се балансирано; Правете си редовно профилактичните прегледи; Осигурете си качествен сън; Излизайте сред природата по-често; Прекарвайте пълноценно и споделено време с любимите хора.
А ние от Code Health – най-голямата здравна платформа в България, ще продължаваме да ви предоставяме неограничен достъп до проверена и качествена информация тук, в ефира и на codeplay.bg